Domowy Kościół (DK) jest małżeńsko-rodzinną gałęzią Ruchu Światło-Życie, którego założycielem jest sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. DK łączy w sobie duchowość Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame (END), pomaga małżeństwom trwającym w związku sakramentalnym w budowaniu prawdziwej jedności małżeńskiej umożliwiającej stworzenie najlepszych warunków do wychowania dzieci w wierze.

Wspólnota Domowego Kościoła istnieje w naszej parafii od 2008 roku i jest włączona do rejonu Bieruńsko-Lędzińskiego. Spotykamy się w trzech kręgach po 6 małżeństw każdy. Obecnie animatorami w tych kręgach są Kasia i Rafał Spyra, Kasia i Damian Noras oraz Kasia i Robert Marszołek.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu w domu jednego z małżeństw danego kręgu. Podczas spotkań dzielimy się naszą codziennością, rozważamy Pismo Świętedyskutujemy na tematy związane z ruchem, naszą pracą, Kościołem, ewangelizacją itp. W naszych spotkaniach uczestniczy ksiądz opiekun, obecnie jest nim ks. Paweł Olszewski.

Współuczestniczymy w życiu naszej parafii ? min. dwa razy w miesiącu przygotowujemy Liturgię Słowa podczasMszy Świętej. Włączamy się także w inne akcje skierowane do małżonków i narzeczonych, m.in. organizowane przez Fundację KibicujRodzinie.pl czy naszą archidiecezję. 
W ramach tych akcji zorganizowaliśmy projekcje filmów Fireproof (akcja ?Randka Małżeńska?), Odważni (z okazji Dnia Ojca), October Baby (pro-life) oraz warsztaty małżeńskie. Ponadto uczestniczymy w rekolekcjach formacyjnych i tematycznych.

Małżonków chcących pogłębić swoją relację z Bogiem i ze współmałżonkiem zapraszamy na Msze Święte oraz nasze spotkania. Wszystkich zachęcamy do udziału w przedsięwzięciach przez nas organizowanych. Poniżej podajemy kontakt do naszych par animatorskich.