Kiedyś o Jezu chodził po świecie, brałeś dziateczki w objęcia swe. Patrz tu przed Tobą stoi Twe dziecię, do serca swego przytul i mnie

Sakrament chrztu świętego jest udzielany w naszej parafii w każdą drugą sobotę miesiąca podczas mszy św. o godz. 17.00.
Dziecko należy zgłosić do chrztu św. w kancelarii parafialnej na dwa tygodnie przed datą przyjęcia sakramentu. Przy zgłoszeniu dziecka do chrztu św. należy przedstawić akt urodzenia.

Następnie wypełniamy formularz zgłoszenia dziecka (można go pobrać ze strony internetowej: pobierz lub z kancelarii parafialnej) i złożyć w kancelarii do środy przed uroczystością chrzcielną.


Nauka przed chrztem św. dla rodziców oraz rodziców chrzestnych odbywa się w środę przed drugą sobotą miesiąca o godz. 18.50 w salce nad zakrystią (w lipcu 2019 roku wyjątkowo w czwartek, 11 lipca o 18:50).

Prosimy o dokonanie roztropnego wyboru imienia dla dziecka. Powinno ono być nadane spośród imion świętych tak, aby dziecko miało swego świętego patrona.

Rodzicem chrzestnym powinna być osoba wierząca, praktykująca, która przyjęła sakrament bierzmowania i jest zdolna pomagać rodzicom w chrześcijańskim wychowaniu dziecka. Rodziców chrzestnych, którzy mieszkają poza naszą parafią uprzejmie prosimy o dostarczenie ze swej wspólnoty parafialnej zaświadczenia, które potwierdza, że są osobami wierzącymi i praktykującymi i mogą być dopuszczeni do godności ojca/matki chrzestnej.


Msza św. z okazji pierwszej rocznicy chrztu św. dziecka jest sprawowana w trzecią sobotę miesiąca o godz.17.00. Przed uroczystością prosimy o zgłoszenie dziecka w kancelarii parafialnej.