1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Ministranci

PDF Drukuj Email

NASZA NOWA STRONA MINISTRANTÓW: http://www.ministranci-imielin.com/

 

Parafialna Wspólnota Ministrantów

Liturgia jest szczytem, do którego zmierza działalność Kościoła i jednocześnie jest źródłem, z którego wypływa cała jego moc.
Z liturgii, a głównie z Eucharystii, jako ze źródła, spływa na nas łaska i z największą skutecznością przez nią dokonuje się uświęcenie człowieka w Chrystusie i uwielbienie Boga.
Ministranci czy lektorzy spełniają prawdziwą funkcję liturgiczną. Powinni więc wykonywać swoją posługę z pobożnością i dokładnością, jak to przystoi wzniosłej posłudze i odpowiada słusznym wymaganiom Ludu Bożego.
Ministrant musi być odważny i żywy, ale zarazem zdyscyplinowany i posłuszny, uprzejmy wobec innych, zwłaszcza starszych oraz opanowany.
Służy przy ołtarzu, dlatego powinien być wzorem dla innych, zwłaszcza swoich kolegów i koleżanek. Powinien częściej przyjmować Komunię św., a co za tym idzie regularnie korzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Wspólnota ministrantów w Imielinie liczy ok. 60 chłopców, w tym ponad 30 ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Opiekunem Wspólnoty jest obecnie Ks.Szymon Szolc. Pomaga mu 6 starszych ministrantów - animatorów służby liturgicznej. 
Ministranci do zakończenia nauki w Gimnazjum służą dwa razy w tygodniu oraz w niedzielę. Wszyscy od najmłodszych do I klasy gimnazjum uczestniczą we Mszy św. szkolnej (czwartek 16.oo), zaś starsi ministranci służą również podczas mszy św. młodzieżowej w I piątek każdego miesiąca. 

Zbiórki formacyjne odbywają się w każdą sobotę o godz. 9.00. Oprócz służby przy ołtarzu, chłopcy mogą wspólnie spędzić czas, grając w piłkę nożną, czy uczestnicząc w organizowanych dla nich wycieczkach.
Zachęcamy wszystkich chłopców do odpowiedzi na wezwanie Boga i przyłączenia się do naszej wspólnoty. Aby zostać ministrantem należy:
- już w pełni uczestniczyć we Mszy św., czyli być po I Komunii św.,
- odznaczać się ogólnie poprawną postawą, a zwłaszcza na katechezie,
- wykazać chęć służenia Chrystusowi,

- posiadać zgodę swoich rodziców.

Okres kandydatury trwa 6 miesięcy i kończy się egzaminem oraz uroczystym przyjęciem do grona ministrantów, w dniu naszego patronalnego święta: św. Tarsycjusza (21 listopada).

Jeżeli jesteś ministrantem, lub chcesz nim być, musisz pamiętać, że służysz Chrystusowi i masz dawać dobry przykład innym, zwłaszcza swoim słowem i czynem.

Porządek nabożeństw

Msze św. w niedziele i święta
6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.00
Nieszpory 15.30

Msze św. w tygodniu
pon. 7.00, 18.00
wt. 7.00, 18.00
śr. 7.00, 18.00
czw. 7.00, 16.00 msza św. szkolna, 18.00
pt. 7.00, (16.00 w I. pt. miesiąca), 18.00
sob. 7.00, 8.00, 17.00

(W okresie wakacyjnym od lipca do sierpnia Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i o godz. 18.00)

EDK

Do rozpoczęcia Odpustu Parafialnego pozostało:
Courtesy of Go Mylo Countdown