1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Wspólnota Domowego Kościoła

PDF Drukuj Email

Domowy Kościół (DK) jest małżeńsko-rodzinną gałęzią Ruchu Światło-Życie, którego założycielem jest sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. DK łączy w sobie duchowość Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame (END), pomaga małżeństwom trwającym w związku sakramentalnym w budowaniu prawdziwej jedności małżeńskiej umożliwiającej stworzenie najlepszych warunków do wychowania dzieci w wierze.

Wspólnota Domowego Kościoła istnieje w naszej parafii od 2008 roku i jest włączona do rejonu Bieruńsko-Lędzińskiego. Spotykamy się w trzech kręgach po 6 małżeństw każdy. Obecnie animatorami w tych kręgach są Kasia i Rafał Spyra, Kasia i Damian Noras oraz Kasia i Robert Marszołek.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu w domu jednego z małżeństw danego kręgu. Podczas spotkań dzielimy się naszą codziennością, rozważamy Pismo Święte, dyskutujemy na tematy związane z ruchem, naszą pracą, Kościołem, ewangelizacją itp. W naszych spotkaniach uczestniczy ksiądz opiekun, obecnie jest nim ks. Paweł Olszewski.

Współuczestniczymy w życiu naszej parafii – min. dwa razy w miesiącu przygotowujemy Liturgię Słowa podczas Mszy Świętej. Włączamy się także w inne akcje skierowane do małżonków i narzeczonych, m.in. organizowane przez Fundację KibicujRodzinie.pl czy naszą archidiecezję.
W ramach tych akcji zorganizowaliśmy projekcje filmów Fireproof (akcja „Randka Małżeńska”), Odważni (z okazji Dnia Ojca), October Baby (pro-life) oraz warsztaty małżeńskie. Ponadto uczestniczymy w rekolekcjach formacyjnych i tematycznych.

Małżonków chcących pogłębić swoją relację z Bogiem i ze współmałżonkiem zapraszamy na Msze Święte oraz nasze spotkania. Wszystkich zachęcamy do udziału w przedsięwzięciach przez nas organizowanych. Poniżej podajemy kontakt do naszych par animatorskich.

 


Osoby odpowiedzialne:

Kasia i Damian Noras

Porządek nabożeństw

Msze św. w niedziele i święta
6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.00
Nieszpory 15.30

Msze św. w tygodniu
pon. 7.00, 18.00
wt. 7.00, 18.00
śr. 7.00, 18.00
czw. 7.00, 16.00 msza św. szkolna, 18.00
pt. 7.00, (16.00 w I. pt. miesiąca), 18.00
sob. 7.00, 8.00, 17.00

(W okresie wakacyjnym od lipca do sierpnia Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i o godz. 18.00)