1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Ogłoszenia parafialne

PDF Drukuj Email

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 20 maja 2018 r.

W Wielki Piątek Jezus na krzyżu „oddał Ducha”, a w niedzielę Zmartwychwstania wzywa do Jego przyjęcia: Weźmijcie Ducha Świętego! Otworzyć się na Ducha Świętego to poddać się Jego wyzwalającej mocy: uwierzyć w niestrudzoną Bożą miłość i zacząć nią żyć. To dać się ponieść, zamiast iść pod wiatr. Doświadczając działania Ducha Świętego, przestajemy narzekać na życie i męczyć się rytualną religijnością, a stajemy się tym, kim mamy być z natury: dziećmi Boga i braćmi dla siebie.

W dniu dzisiejszym możemy uzyskać odpust zupełny odmawiając hymn: Przybądź Duchu Stworzycielu i spełniając zwykłe warunki odpustu.

Kolekta dzisiejszej Uroczystości przeznaczona jest na budujący się kościół p.w. O. Pio w Tychach – Mąkołowcu. Witamy wśród nas ks. dra Łukasza Płaszewskiego.

****************************************

Dziś o godz. 15.15 zapraszamy na nabożeństwo majowe, które będzie połączone z Akatystem czyli hymnem liturgicznym typowym dla kościołów wschodu ku czci Matki Bożej. Treścią hymnu jest pochwała Matki Bożej. Akatyst zostanie wykonany przez Scholę Męską naszej parafii.

W tygodniu nabożeństwa majowe sprawowane są o godz. 17.30, zaś w soboty o godz. 16.30.

Dziś przed kościołem u młodzieży z Szkolnego Koła Caritas działającego przy SP 2  można nabyć ikony z wizerunkiem Chrystusa, które zostały wykonane przez młodzież. Dochód będzie przeznaczony na pomoc mieszkańcom Syrii. Zachęcamy do nabycia ikon.

PONIEDZIAŁEK  Święto  NMP Matki Kościoła  II Święto Zesłania Ducha Świętego ( Misyjny Dzień Chorych )

Msze św. w tym dniu sprawowane będą  o godz. 7.00, 16.00 i 18.00. O godz. 16.00 za poległych, pomordowanych w wojnach światowych i Powstaniach Śląskich - po tej Mszy św. zapraszamy parafian na Kopiec, gdzie o godz. 17.30 odprawimy nabożeństwo. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby naszej  parafii.

WTOREK O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe połączone z nowenną ku czci MB Nieustającej Pomocy.

CZWARTEK Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

W tym dniu modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

O godz. 16.15 Msza św. z udziałem uczniów szkoły podstawowej i klas gimnazjum. O godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

PIĄTEK O godz. 10.30 zapraszamy na Mszę św. o rychłą beatyfikację Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia, w int. uczniów,  absolwentów szkoły podstawowej, nauczycieli, katechetów, pracowników administracyjnych, obsługowych oraz  w  int. emerytów szkoły oraz  za ++  nauczycieli

SOBOTA  Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezb.

W godz. porannych pragniemy odwiedzić z posługą sakramentalną naszych chorych i starszych wiekiem parafian. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

W przyszłą niedzielę kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śl.

Istnieje możliwość wyjazdu autokarem na pielgrzymkę mężczyzn do Piekar Śl. Wyjazd z rynku o godz. 6.40. Zapisy przyjmuje p. Krzysztof Stolorz. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

Msza św. w int. w int. małżonków obchodzących w tym roku jubileusz 30-lecia ślubu sprawowana będzie  w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Zgłoszenia przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

Jak już informowaliśmy parafian, że w tym roku „Farskie Ogrody” odbędą się w niedzielę10 czerwca. Zapraszamy do wspólnej biesiady. Prosimy „Ludzi Dobrej Woli” o wsparcie tej inicjatywy. Dary można składać na probostwie. Za każdą pomoc składamy serdeczne Bóg Zapłać. Dochód z festynu pragniemy przeznaczyć, jak co roku, na zorganizowanie letniego wypoczynku dla dzieci z mniej zamożnych rodzin z naszej parafii.

Msza  św. w int. solenizantów obchodzących w tym roku 35-lecie urodzin sprawowana będzie w sobotę 16 czerwca o godz. 15.30. Zgłoszenia przyjmowane są do końca maja u p. Ireneusz Kotela, Leszek Goczoł, Anna Frączkiewicz i Anna Świerzy ( sklep Kleks )

Narzeczonych zapraszamy na  nauki przedślubne w soboty 2 i 9 czerwca o godz. 18.00 do sali katechetycznej. Zaś Dzień Skupienia dla narzeczonych odbędzie się w niedzielę 10 czerwca o godz. 14.30 w kościele p.w. św. Walentego w Bieruniu Starym.

Zapraszamy wszystkich chętnych parafian na doroczną XXVII pielgrzymkę do Lichenia i Torunia przez Kalisz, w dniach od 27 czerwca do 1 lipca br. Zgłoszenia przyjmuje p. Krzysztof Stolorz Tel. 504-549-713

W czwartek 31 maja po mszy św. o godz. 8.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy. Pójdziemy tradycyjną trasą. Już dziś dziękujemy za udekorowanie domów. Zapraszamy do licznego udziału w procesji wszystkich wiernych, dzieci w strojach komunijnych, które w tym roku przystąpiły do Wczesnej i I Komunii św. oraz dzieci do sypania kwiatów. Zapraszamy poczty sztandarowe i panów do niesienia baldachimu.

Nowy numer „Gościa Niedzielnego”,  oraz kolejny numer „Wiadomości Parafialnych” można nabyć przy stolikach.

Porządek nabożeństw

Msze św. w niedziele i święta
6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.00
Nieszpory 15.30

Msze św. w tygodniu
pon. 7.00, 18.00
wt. 7.00, 18.00
śr. 7.00, 18.00
czw. 7.00, 16.00 msza św. szkolna, 18.00
pt. 7.00, (16.00 w I. pt. miesiąca), 18.00
sob. 7.00, 8.00, 17.00

(W okresie wakacyjnym od lipca do sierpnia Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i o godz. 18.00)