1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Ogłoszenia parafialne

PDF Drukuj Email

 

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu 18.03.2018 r.

 

Począwszy od piątej niedzieli Wielkiego Postu, Kościół coraz bardziej koncentruje uwagę na tajemnicy krzyża. Czyni to jednak nie po to, byśmy współczuli cierpiącemu Jezusowi i litowali się nad Nim, ale byśmy przyjęli owoce Jego męki i śmierci. Jezus zapowiada swoją mękę jako wywyższenie, gdyż to właśnie w krzyżu nastąpił tryumf nad szatanem i jego dziełami oraz najpełniej objawiła się Boża miłość do każdego człowieka. Jeśli wierzymy tej miłości i pozwalamy się jej ogarnąć, stajemy się zdolni do tego, by rozpoznać i ukochać doświadczenie krzyża również w naszym życiu. A wtedy będziemy w nim widzieć już nie samo cierpienie, ale drogę, która przez umieranie dla siebie prowadzi nas do wydania plonu na życie wieczne.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Kolektę polecamy ofiarności parafian.

****************************************

O godz. 15.15 zapraszamy na „Gorzkie Żale” z kazaniem Pasyjnym.

PONIEDZIAŁEK – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

WTOREK O godz. 17.30 nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.

ŚRODA O godz. 7.00 Msza św. za śp. ks. prob. Ignacego Rembowskiego w 21 r. śm.

CZWARTEK O godz. 16.15 Msza św. szkolna: do Miłosierdzia Bożego w int. rodzin naszej parafii podczas której prosić będziemy Boga o łaskę wierności Chrystusowi Królowi, naśladowania  Maryi w codziennym życiu, umiłowania Kościoła św. oraz o dary Ducha Świętego, który nas prowadzi Bożymi drogami życia.

O godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

PIĄTEK O godz. 7.30 i 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Wierni, którzy pobożnie odprawią Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny spełniając przy tym zwykłe warunki odpustuZalecki do Drogi  Krzyżowej można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Kartki na zalecki wyłożone są na stolikach oraz można otrzymać w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

Pragniemy odwiedzić z posługą sakramentalna naszych chorych i starszych wiekiem parafian. Uczynimy to 23 i 24 marca  2018 r. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii i kancelarii parafialnej. W piątek 23 marca odwiedzimy wiernych z ulicy Wyzwolenia, Turystycznej oraz ulic przyległych, z Jazu, Jamnic i Pasieczek, zaś w sobotę 24 marca  wiernych z pozostałych rejonów. Z tej okazji prosimy „Ludzi Dobrej Woli” o składanie darów (owoce, słodycze i dary pieniężne) na paczki dla chorych. Dary prosimy składać na probostwie do środy 21 marca.

O godz. 20:00 odprawiona zostanie Msza święta w intencji wyruszających na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Pół godziny wcześniej będzie można skorzystać z sakramentu pojednania.

SOBOTA O godz. 10.00 będzie sprawowana Msza św. oraz odbędzie się Dzień Skupienia dla wszystkich wspólnot Franciszkańskich Okręgu bieruńsko – lędzińskiego i pszczyńskiego.

O godzinie 15:00 młodzież zaprasza na drogę krzyżową na Golcówkę.

Okazja do spowiedzi św. przed każdą mszą św.

NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI  PAŃSKIEJ

Z racji Wielkiego Tygodnia w tym roku Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona będzie w poniedziałek 9 kwietnia.  W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. za śp. ks. prob. Romana Bednarka ( pam.ur.)

Dzisiaj przed kościołem u młodzieży z KSM-u można nabyć palmy i karki świąteczne.

W niedzielę Palmową podczas każdej Mszy św. poświęcimy palmy. Wiernych, którzy pragną uczestniczyć we Mszy św. o godz. 11.00 prosimy o zgromadzenie się przed kościołem o godz. 10.45. Po uroczystym poświęceniu palm w procesji udamy się do naszej świątyni, gdzie będziemy uczestniczyć w uroczystej Eucharystii.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

W Niedzielę Palmową na godz. 14.00 ks. Arcybiskup zaprasza młodzież na spotkanie do katedry.

W przyszłą niedzielę o godz. 14.15 spotkanie modlitewne wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci. Msza św. w int. małżonków obchodzących w tym roku jubileusz 25–lecia  ślubu sprawowana będzie w I Święto Wielkanocy o godz.11.00. Msza św. w int. małżonków obchodzących w tym roku jubileusz 10 r. ślubu sprawowana będzie w II Święto Wielkanocy o godz. 11.00. Msza św. w int. małżonków obchodzących w tym roku  40 r. ślubu sprawowana będzie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 08 kwietnia o godz. 11.00. Zgłoszenia do tych Mszy św. przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

Pragniemy poinformować rodziców, że ze względu na to, iż w 2020 roku 3 maja przypada w niedzielę ( w tym dniu przeżywać będziemy wczesną komunię św.)  dzieci z klas III przystąpią do I komunii św. w następną niedzielę dnia 10 maja 2018 r.

Nasz parafianin, Janek Cupiał, w ubiegłą niedzielę został włączony do grona Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. Od dziś będzie posługiwał chorym w naszej parafii. Jemu i wszystkim Szafarzom dziękujemy za tę ich wspaniałą posługę miłosierdzia i życzymy Bożego błogosławieństwa.

Nowy numer „Gościa Niedzielnego” i kolejny numer Wiadomości Parafialnych wyłożone są na stolikach.

Porządek nabożeństw

Msze św. w niedziele i święta
6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.00
Nieszpory 15.30

Msze św. w tygodniu
pon. 7.00, 18.00
wt. 7.00, 18.00
śr. 7.00, 18.00
czw. 7.00, 16.00 msza św. szkolna, 18.00
pt. 7.00, (16.00 w I. pt. miesiąca), 18.00
sob. 7.00, 8.00, 17.00

(W okresie wakacyjnym od lipca do sierpnia Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i o godz. 18.00)